Özel Vidalar

Ürünlerimizi İnceleyin

İşlevsel olmalarının yanı sıra geniş kullanım alanı sunan vidalar, çok farklı sektörlerde kullanılır. Bu ürünler silindirik bir mil üzerindeki adına vida profili denilen diş şeklinin helis eğrisince sarılmasıyla oluşur. Helis eğrileri ise vidaların silindirik kısmına sarılmış eğriler anlamına gelir. Önemli bir bağlantı elemanı olan vidalar, gemi, uçak, araba sanayi, mobilyacılık gibi birçok farklı alanda kullanılır. Ayrıca bu doğrultuda vidalar kullanım alanlarına göre pek çok farklı kategoriye ayrılır. Genellikle vidaları birbirinden ayıran noktalar diş biçimleri ve uç kısımlarıdır. Bu noktada trapez vida, kare vida, üçgen vida, testere vida ve yuvarlak vida gibi seçenekler bulunur. Ayrıca vidalar gövde biçimlerine göre de farklı gruplara ayrılır. Sac vida, akıllı vida, ağaç vidası bunlardan bazılarıdır. Bunun yanı sıra sitemizde özel vida çeşitleri de mevcuttur. Özel vidalar, kişilerin teknik çizimleri doğrultusunda özel olarak tasarlanır. Bu noktada çeşitli ihtiyaçlarınız doğrultusunda özel vida çeşitleri hakkında sitemiz üzerinden bilgi alabilirsiniz. Tüm özel vida çeşitlerini sitemiz üzerinden inceleyerek avantajlı seçeneklerle satın alabilirsiniz.

Özel Vida Üretimi

Vida üretimi, çeşitli fabrikalarda gerçekleştirilir. Bu noktada standart olarak üretilen metrik vida, sac vida, kaynak vidaları ve plastik vidaların yanı sıra özel olarak tasarlanan ürünler de mevcuttur. Özel vidalar, kişilerin meslek gruplarına ve gerçekleştirecekleri projeye uygun olarak tasarlanır. Bu noktada teknik çizim yapılarak özel vida üretimi üst kalitede malzemelerle gerçekleştirilir. Standart vida çeşitlerinde nikel, çelik, pirinç gibi malzemeler kullanılır. Aynı zamanda vidaların paslanmaz alternatifleri de mevcuttur. Özel vida tasarımlarında, kullanım alanınız doğrultusunda ürünün hangi malzemeden üretileceğine karar verebilirsiniz. Genellikle paslanmaz çelik uzun süre dayanıklı yapısıyla birçok açıdan avantaj sağlar. Üstelik sağlam bir şekilde üretilen vidalar çürüme, kırılma, kopma yapmaz. Bu doğrultuda şirketimizin bağlantı elemanları alanında edindiği bilgi ve tecrübelerden yaralanmak ve özel üretim vida çeşitleri hakkında bilgi almak için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Özel Üretim Vida Çeşitleri

Vidalar kullanım amaçlarına göre birçok farklı alternatife sahiptir. Temel olarak vidalar araba, uçak ve gemi sanayi gibi alanlarda ve mobilyacılık sektöründe kullanılır. Çeşitli metal levhaları birbirine monte etmek amaçlı genellikle sac vida çeşitleri tercih edilir. Standart vidalar, metal levhalarda kullanıma uygun değildir. Mobilyacılık sektöründe ise sunta vidası gibi pek çok seçenek mevcuttur. Kullanım alanınız doğrultusunda farklı vida çeşitlerini satın alabilirsiniz. Aynı zamanda özel üretim vidalar da bu alanda sıklıkla tercih edilir. Özel üretim vida çeşitleri, kişilerin projelerine uygun olarak teknik çizimler doğrultusunda üretilir. Bu doğrultuda şirketimiz, üstün kaliteden üretilen malzemelerle son derece dayanıklı vida çeşitlerine imza atar. İster mobilyacılık sektöründe mobilyalarınızı monte etmek için isterseniz de inşaat ya da sanayi sektöründe çeşitli metal levhaları birleştirmek için özel vidalardan yararlanabilirsiniz. Farklı meslek gruplarında kullanılan özel üretim vida çeşitlerini sitemiz üzerinden inceleyerek, avantajlı seçeneklerle satın alabilirsiniz.