Sac Vidası


Genel olarak kalay, titanyum, bakır, çelik gibi alaşımlardan oluşan sac metal, ahşap gibi yüzeylerden çok daha sert bir yapıdadır. Standart bir vidayı, sac metaller üzerinde kullanmak uygun değildir. Bu nedenle bu yüzeyler için özel olarak üretilen vidaların kullanılması gerekir. Sac vidası çeşitleri ise bu doğrultuda devreye girer. Temel olarak sac vidası, sac metal ile kullanılmak amacıyla tasarlanmış özel bir vida türüdür. Sac metal vidaların diğer vida türlerinden ayrılmasını sağlayan en önemli özellik ise tüm şaftlarını kaplayan dış diş açmasıdır. Standart bir vidanın şaft kısmı sadece kısmen dış dişli ile kaplanır. Dış dişler ise vidanın gövdesinin yukarı bölümünün bir kısmına kadar başlamaz. Sac metal vidalar, tamamen dış dişli ile kaplanmış bir şafta sahiptir. Bununla birlikte bağlantı elemanları arasında yer alan sac vidalar genellikle yapı ve imalat şirketlerinde sac levhaları sabitlemek amacıyla kullanılır. Sitemiz üzerinden tüm sac vidası çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

Sac Vidası Fiyatları

Sac vidası fiyatları, ürünlerin yapıldıkları malzeme ve ürünlerin boyutlarına göre farklılık gösterir. Bu vida çeşidi, farklı kullanım alanlarına yönelik olarak çeşitli malzemelerden üretilir. Pirinç, bronz, çinko, nikel ve karbon çelik gibi malzemelerden üretilen vidalar arasından seçim yapabilirsiniz. Çoğunlukla standart karbon çelik sac vidası, en sık tercih edilen üründür. Aynı zamanda karbon çelik sac vidası ekonomik olmasıyla da avantaj sağlar. Öte yandan bu alanda paslanmaz vida çeşitleri de bulunur. Paslanmaz ürünlerin fiyatı daha pahalı olsa da bu ürünler pas ve korozyona dayanıklı bir şekilde üretilir. Bununla birlikte iki ayrı sac vida türü bulunur. Standart olan üniteler metali kesmek için tasarlanmış özel sivri uçlara sahiptir. Bu vida türü kullanılmadan önce metal yüzey delinmiş olmalıdır. Kendiliğinden kılavuzlu olan ya da diş açan vidalar ise önceden delmeye gerek kalmadan metali kesebilen dişli bir uç yapısına sahiptir. Kullanım alanınıza göre farklı sac vidası çeşitlerini sitemizden satın alabilirsiniz.

Sac Vidası Çeşitleri

Sac vida, metal cisimlerin tutturulmasına yarayan bir bağlantı elemanıdır. Genel olarak iki gruba ayrılan sac vidaları, yuvarlak ya da düz başlı dişli bir gövdeden oluşur. Yalnızca kısmen diş açılmış olan ahşap vidaların aksine, bir sac vidası tüm uzunluğu boyunca dişli bir gövdeye sahiptir. Sac vidası çeşitlerinin dişlerinin uç kısmı son derece keskin bir yapıdadır ve bu da ahşap, metal gibi yüzeylerin kolayca kesilmesini sağlar. Bununla birlikte sac vidalar, metal nesneleri birbirine sabitlemek amaçlı da kullanılır. Sac vidası çeşitleri alanında ise kendinden kılavuzlu ve standart vidalar ön plana çıkar. Standart vidalarda, vidayı takmadan önce sac levha üzerine bir pilot delik açılması gerekir. Kendinden kılavuzlu sac vidalarında ise kurulumdan önce delik açılması gerekmez. Sac vidasını çeşitlerini ayırt etmek için vidaların uç kısmına bakabilirsiniz. Üstün kaliteden üretilen sac vidasını çeşitlerini sitemizden uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.