Paslanmaz Vida


Vida, bir silindir çevresinde sarmal şekilde dişlerin bulunduğu, çeşitli nesneleri birbirine tutturmak veya sabitlemek amacıyla kullanılan bağlantı elemanlarına verilen isimdir. Vidalar genel olarak diş biçimlerine, üretildikleri malzeme yapısına ve kullanım amaçlarına göre birbirinden ayrılır. Aynı zamanda vidaların çeşitli boyutları da mevcuttur. Bu alanda ihtiyacınız doğrultusunda ürün satın alabilirsiniz. Temel olarak vidalar diş biçimlerine göre üçgen vida, trapez vida, kare vida, testere vida ve yuvarlak vidalar olmak üzere beş gruba ayrılır. Üçgen vida çeşitlerinin diş açıları büyük, vida helisi küçüktür. Bu nedenle bağlantı vidası kategorisinde kullanılır. Trapez vidalar ise hareket vidaları olarak tercih edilir. Kare vidalar, kuvvet iletmek için tercih edilirken, yuvarlak vidalar toz, toprak, kum gibi nemli bölgelerde tercih edilir. Son olarak kare vidalar ise kuvvet iletmek için tercih edilirler. Bununla birlikte vidaların paslanmaz çelikten üretilen çeşitleri mevcuttur. Bu sayede ürünler dış faktörlere karşı dayanıklı hale gelir ve paslanma gibi sorunlar oluşmaz. Tüm paslanmaz vida çeşitlerini sitemiz üzerinden inceleyerek satın alabilirsiniz.

Paslanmaz Vida Fiyatları

Sitemizde bağlantı elemanları arasında yer alan birçok vida çeşidi bulunur. Genellikle mobilya, gemi sanayi, otomotiv, gıda sanayi, savunma, havacılık gibi pek çok sektörde ihtiyaç duyulan vidaları kullanım amacınız doğrultusunda tercih edebilirsiniz. Vidalar özellikle mobilya sektöründe hem modüler mobilyaları monte etmek hem de demonte etmek amacıyla kullanılır. Bununla birlikte sac, matkap uçlu, ağaç, sunta, trifon, punta gibi birçok vida çeşidi mevcuttur. Çeşitli alternatifler arasından kullanım amacınıza göre ürünler satın alabilirsiniz. Çoğunlukla vida çeşitlerinde paslanmaz özellikte olan ürünler tercih edilir. Bu gibi ürünler genellikle paslanamaz olmasının dışında çürüme gibi problem de oluşturmaz. Ayrıca sitemizde yer alan bütün vidalar üstün malzeme kalitesinden üretilir ve oldukça dayanıklıdır. Paslanmaz vida fiyatları ise ürünlerin çeşitlerine, ölçülerine ve boyutlarına göre farklılık gösterir. Tüm paslanmaz vida alternatiflerini sitemizden inceleyerek uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Paslanmaz Vida Çeşitleri

Paslanmaz vida çeşitleri geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Paslanmaz yapıdaki vidalar genellikle çelikten üretilir. Ayrıca paslanmaz vidaların kalınlık ve uzunlukları da oldukça çeşitlidir. Bununla birlikte vidalar sac vidası, sunta vidası, ağaç vidası, metrik vidalar başta olmak üzere farklı kategorilere ayrılır. Sunta vidası genellikle ahşap panellerin birleştirilmesi amacıyla tercih edilir. Sac vidası ise sert bir yapıda olan metal sac levhalar üzerinde kullanılmak üzere tasarlanır. Bir diğer vida türü olan ağaç vidası ise genellikle odun ve ahşap parçaları birleştirmek amacıyla kullanılır. Metal vidalardan, ahşap vidaları ayırmak için vidanın sap kısmını dikkate alabilirsiniz. Metrik vidalar ise makine elemanlarını sökülebilir bir biçimde bağlamaya yarar. Tüm vidaların paslanmaz özellikte olan çeşitleri mevcuttur. Bu doğrultuda farklı kullanım alanları için tercih edebileceğiniz vida çeşitlerini sitemiz üzerinden inceleyerek satın alabilirsiniz.