Ray Vidası


Silindir şeklinde olan ve farklı özellikleri bulunan vidalar, birçok alanda kullanılır. Bu doğrultuda kullanım amacınıza yönelik olarak bağlantı vidası, hareket vidası ve boru vidası gibi farklı fonksiyonlara sahip ürünler arasından seçim yapabilirsiniz. Aynı zamanda vidalar diş biçimlerine ve baş biçimlerine göre de birbirinden ayrılır. Bu noktada ise trapez, üçgen, testere, kare ve yuvarlak gibi vida türleri ön plana çıkar. Bununla birlikte sitemiz üzerinde genellikle mobilyacılık alanında tercih edilen ray vidası seçenekleri mevcuttur. Bağlantı vidası kategorisine giren ray vidalarıyla mobilyalarınız üzerinde gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz. Mobilyalarınızın çekmeceleri ya da raylı sistemleri arızalandığında, ray vidaları aracılığıyla onarım yapabilirsiniz. Üstelik ray vidaları, kolay bir şekilde takılıp sağlamlaştırılabilir ve gerektiğinde kolaylıkla çıkartılabilir özelliğe sahiptir. Bununla birlikte ray vidası çeşitlerinin farklı boyutları mevcuttur. Mobilyanıza uyumlu modeli sitemiz üzerinden inceleyerek, avantajlı fiyat seçenekleri ile sipariş verebilirsiniz.

Ray Vidası Fiyatları

Mobilya aksesuarları alanında önemli bir yere sahip olan ray vidaları, raylı sistemler oluşturmak amacıyla sıklıkla tercih edilir. Günümüzde gelişen teknoloji, mobilyacılık gibi sektörleri de etkiler. Bu alanda ise raylı sistemler önem kazanır. Bu doğrultuda genellikle mobilyacılar tarafından tercih edilen ray vidası çeşitleri oldukça kullanışlıdır. Aynı zamanda evde herhangi bir mobilyanızda problem yaşadığınızda da ray vidası satın alarak, ürünleri onarabilir ve yenileyebilirsiniz. Raylı sistemler özellikle gardıroplarda sıklıkla kullanılır. Bununla birlikte mutfak çekmecesi, masa çekmecesi gibi alanlarda da raylı sistemler tercih edilir. Ancak çeşitli sebeplerden bu raylar zaman içinde yerinden çıkabilir. Bu durumda ise yeniden ray vidası çeşitleri devreye girer. Ray vidası fiyatları çoğunlukla ürünlerin malzeme kalitesine ve ölçülerine göre değişiklik gösterir. Sitemizde yer alan birçok vida çeşidi, üstün malzeme kalitesinden üretilir. Bununla birlikte sitemizde ray vidaları alanında birçok ölçü alternatifi mevcuttur. Bu noktada kullanım amacınızı dikkate alarak, mobilyalarınız ile uyumlu ölçüye sahip vidaları bütçe dostu fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Ray Vidası Çeşitleri

Silindirik ya da konik yüzey üzerinde helis açısıyla açılmış oluklara vida adı verilir. Vidalar, silindirik milin üzerinin helis eğrisi şeklinde sarılması yoluyla oluşur. Helis eğrisi ise sabit eğrilik ve sabit burulma fonksiyonları bulunan eğriler olarak kabul edilir. Günlük yaşamın pek çok alanında çeşitli cihazları tamir etmek ya da çeşitli mobilyalar ve eşyalar oluşturmak amacıyla vida çeşitlerinden yararlanılır. Bu noktada ön plana çıkan ray vidası çeşitleri ise mobilyalarda bağlantı noktalarının kurulması konusunda etkin rol oynar. Ray vidaları sayesinde mutfak dolabı, gardırop ya da masa, şifonyer gibi mobilyalarınız için raylı sistemler oluşturabilirsiniz. Raylı sistemler, birçok açıdan pratiklik sağlar. Sitemiz üzerinden üstün kaliteden üretilen ray vidası ve çeşitlerini inceleyebilirsiniz. Üstelik ray vidalarını ister tekli isterseniz de çoklu paketler halinde satın almanız mümkündür.