Minifix Mili


Özellikle mobilyacılık sektöründe eşyaları monte etmek ve sökmek amacıyla çeşitli bağlantı elemanlarından yararlanılır. Bu noktada devreye giren minifix, mobilyaları birbirine bağlamak amacıyla tercih edilen en pratik ve en dayanıklı yöntemlerden biridir. Bu bağlantı yöntemi, en sık mobilyacılık alanında kullanılır. Temel olarak minifix bağlantısı dübel, mil, gövde ve tapa olmak üzere çeşitli elemanlardan meydana gelir. Aynı zamanda minifix çeşitleri farklı ölçülere sahiptir. Bu noktada kullanım alanınız doğrultusunda seçim yapabilirsiniz. Minifix bağlantısı nasıl yapılır sorusu ise birçok kullanıcı tarafından merak edilir. Minifix bağlantı sistemlerinde montajlama işlemi için öncelikle dübelden başlanır. İlk olarak dübel, sabit olan panellere takılır. Ardından uzun ve silindirik bir şekle sahip olan mil, dübele doğru çevrilerek monte edilir. Son olarak ise birleştirilecek üründeki ilgili yere gövde takılır. Bu şekilde işlem tamamlandıktan sonra ilgili mobilya aksamı yerine getirilerek mil, gövdeyle birleştirilir. Bu sayede çok daha dayanıklı mobilyalar elde edebilirsiniz. Ayrıca minifix çeşitlerini sitemiz üzerinden detaylı şekilde inceleyerek, güvenli online alışveriş seçenekleri ile satın alabilirsiniz.

Minifix Mili Fiyatları

Modüler mobilyalar için bağlantı elemanları oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu sayede mobilyalarınızı montajlayabilir ve gerektiğinde demonte hale getirebilirsiniz. Üç parçadan oluşan minifixin üst parçasında monte vidası, minifixin yıldız şeklindeki uç parçası ve küçük bir parçası daha bulunur. Minifixi mobilyanın ilgili kısmına yerleştirerek çevirme yoluyla pratik bir şekilde takabilirsiniz. Minifix çeşitleri bu yöntemle montajlandıktan sonra mobilyalarınızdaki salınım en aza indirilir ve dayanıklılık artar. Bununla birlikte minifixin bir diğer avantajı da mobilyalarınızda dışarıdan görülen bir vida olmamasıdır. Bu sayede çok daha estetik ve şık bir görünüme sahip mobilyalara sahip olabilirsiniz. Ayrıca sitemiz üzerinden minifix çeşitlerini ister set halinde isterseniz de tek başına satın almanız mümkündür. Minifix mili fiyatları ise ürünlerin ölçülerine göre farklılık gösterir. Ancak tüm minifix bağlantı elemanlarını sitemizden uygun fiyat alternatifleri ile sizlere sunulur. İhtiyaçlarınızı belirleyerek kolayca ve bütçenize uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Minifix Mili Çeşitleri

Demonte mobilyalar için geliştirilen minifix, genellikle panel mobilya üretiminde tercih edilir. Minifix, temel olarak merkezi çektirme prensibine dayanan bir bağlantı elemanıdır. Stabil bir çektirme yapan minifix, daha sonra gevşeme gibi sorunlara yol açmaz. Bu sayede mobilya üretiminde milimetrik hatalar çektirme kaybı olmaksızın tolere edilebilir. Mobilya sektöründe sık sık karşılaşılan bir malzeme olan minifix, mobilyaların çok daha dayanıklı olmasını sağlar. Özellikle mobilya üretimlerinde minifix çeşitlerinden yararlanılır. Bu aracın sökülüp takılabilir olması sayesinde, mobilya üretiminde meydana gelebilecek hataların önüne geçilebilir. Bununla birlikte minifix montaj işlemlerinde genellikle düz uçlu ve yıldız uçlu tornavidalar, plastik anahtarlar ve alyan anahtarları kullanılır. Minifix gövdesinde yer alan işaretler ise montajın daha kolay yapılması için bir rehber niteliğindedir. Tüm minifix mili çeşitlerini sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda birbirinden kaliteli ürünleri uygun fiyatlarla satın alarak avantajlı alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz.