Kabin Vidası


Çoğunlukla mobilyaların monte işlemlerinde tercih edilen vidalar aynı zamanda özellikleri doğrultusunda farklı kullanım alanları için de uygundur. Günümüzde ise sayısız vida çeşidi bulunur. Bu vidalar genellikle kullanım amaçlarına göre farklı özelliklere sahiptir. Kabin vidası, modül ve kabin tipi mobilyaları oluşturan parçaları birbirine bağlamak amacıyla üretilen bir vida çeşididir. Aynı zamanda kabin vidaları, ahşap mobilyaların birbirine bağlanmasında da kullanılır. Bu doğrultuda kabin vidası çeşitlerini, sehpa, banyo dolabı, kitaplık, TV ünitesi, panel gibi mobilyalar için tercih edebilirsiniz. Son derece kullanışlı olan kabin vidası, pratik bir kullanım özelliğine sahiptir. Bununla birlikte kabin vidalarının özellikleri arasında stabil çektirme yapmaları yer alır. Ayrıca kabin vidası çeşitleri çoğunlukla galvanize bir görünüme sahiptir. Sitemiz üzerinden üstün kaliteden üretilen kabin vidalarını ister tek şekilde isterseniz de paket halinde satın alabilirsiniz. İhtiyacınız doğrultusunda 6, 12 veya 24’lü paketleri ya da 50’li ve 100’lü gibi paket seçeneklerini tercih edebilirsiniz.

Kabin Vidası Fiyatları

Özellikle modüler mobilyaların bağlantısında tercih edilen kabin vidaları hem güvenli hem de oldukça kullanışlıdır. Kabin vidalarının fiyatları bu ürünlerin farklı özelliklerine göre değişiklik gösterir. Bu özellikler arasında vidaların malzeme yapısı, boyutu ve uç yapısı yer alır. Genellikle kabin vidaları 6,3x50 mm, 6,3x60 mm ve 6,3x70 mm şeklinde birbirinden ayrılır. Aynı zamanda ürünlerin 4x50 mm, 5x50 mm, 6x60 mm ve 7x70 mm gibi seçenekleri de bulunur. Öte yandan vidaların, sağlamlık açısından kaliteli malzemeler kullanılarak üretilmesi gerekir. Sitemizdeki ürünler üst düzey malzeme kalitesi kullanılarak tasarlanır. Bu doğrultuda sitemizden çeşitli mobilyalarınızı monte etmek için kabin vidası çeşitlerini güvenle satın alabilirsiniz. Üstelik kabin vidası çeşitleri oldukça uygun seçeneklerle satışa sunulur. Sitemiz üzerinden tüm vida çeşitlerini inceleyerek bu doğrultuda seçim yapabilirsiniz.

Kabin Vidası Çeşitleri

Vidalar genellikle kullanım amaçlarına göre bağlantı vidası, hareket vidası ve boru vidası olmak üzere birbirinden ayrılır. Kabin vidaları ise kullanım amaçlarına göre bağlantı vidaları kategorisinde yer alır. Bu vida türü sayesinde dolap, sehpa, kitaplık, TV ünitesi gibi modüler mobilyalarınızı monte edebilirsiniz. Aynı zamanda kabin vidaları kolay kullanım özelliği sayesinde demonte işlemleri sırasında da pratiklik sağlar. Genel olarak bu vida türü, vidaların uç kısımlarına göre farklılık gösterir. Bu vidalar uç kısımlarına göre alyan başlı, pozi başlı, küt başlı ve sivri başlı olmak üzere birbirinden ayrılır. Bu doğrultuda farklı alternatifler arasından kullanım amacınıza yönelik seçim yapmanız mümkündür. Bununla birlikte kabin vidası çeşitlerinde gövde kısmı tamamen dişli değildir. Ürünlerin baş kısmı ile dişler arası 1-2 cm dişsiz olarak yapılır. Düz kısımla dişli kısım arasındaki geçiş pah ile sağlanır. Mobilyacılık sektöründe önemli bir yere sahip olan tüm kabin vidası çeşitlerini sitemiz üzerinden inceleyerek, uygun fiyat seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.