Alçıpan Vidası


Vida çeşitleri kullanım amaçlarına göre farklılık gösterir. Alçıpan vidası alçıpan malzemenin ahşap ve metal alanlara sabitlenmesinde kullanılan bir bağlantı vidasıdır. Alçıpan malzeme ise alçı ve ağır kâğıt tabakaları arasında preslenmiş minerallerden yapılmış bir yapı malzemesi türüdür. Alçıpan genellikle, alçıpan vidası aracılığıyla duvar ya da tavanlara monte edilir. Bu monte işlemi, duvar yüzeyindeki çentikleri en aza indirmek için yapılır. Geleneksel tarzdaki tırnaklar, alçıpanın içine küçük delikler açabilir ve zamanla gevşeyebilirler. Alçıpan vidaları ise gerek alçıpan gerekse çerçeveleme parçalarını sağlam bir şekilde tutturmak ve zamanla çok daha güvenli bir kurulum sağlamak için dişli yapıdadır. Bununla birlikte son derece uzun ömürlü olan alçıpan vidası çeşitleri, karbon çelikten imal edilir ve paslanmaya karşı korunaklı olması açısından siyah fosfatla kaplanır. Sitemiz üzerinden üstün kalitede üretilen, dayanıklı alçıpan vidası çeşitlerini kolayca inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

Alçıpan Vidası Fiyatları

Bağlantı elemanları arasında yer alan alçıpan vidaları son derece pratik bir kullanım olanağına sahiptir. Bu vidalar için çoğunlukla yüzeyler üzerinde delik açmaya gerek bulunmaz. Ayrıca siyah fosfatla kaplı olan alçıpan vidaları, son derece uzun ömürlüdür. Aynı zamanda alçıpan vidaları, havşa başları sayesinde oldukça avantajlıdır. Bu durum, vidanın yüzeyle aynı hizada bulunmasının yanı sıra pürüzsüz bir sonuç ortaya çıkarmasıdır. Havşa başlı alçıpan vidası, kâğıt yüzeylerin kırılmasını önlemeye de yardımcı olur. Bununla birlikte alçıpan vidası çeşitleri, W tipi ve S tipi olarak gruplandırılır. W tipi vidalar, geniş ve kaba dişlere sahiptir. Bu dişler, ahşabı güvenli bir şekilde tutmalarına yardımcı olduğu için ahşap çerçeveli binalarda kullanılır. S tipi vidalar ise çelik çerçeveleme elemanlarıyla kullanılmak için idealdir. S tipi alçıpan vidaları, çelik çerçeveye kolay bir şekilde monte edilebilen keskin ve çentikli bir yapıda tasarlanmıştır. Alçıpan vidası fiyatları ise ürünlerin çeşitlerinde yer alan boyutlarına göre değişiklik gösterir. İhtiyacınız olan her türlü alçıpan vidasını sitemizden bütçe dostu fiyat alternatifleri ile satın alabilirsiniz.

Alçıpan Vidası Çeşitleri

Alçıpan vidası, alçıpan malzemenin ahşap ya da metal elemanlara sabitlenmesinde kullanılır. Ayrıca alçıpan vidaları, işlem sırasında yüzeylerdeki zedelenmeyi en aza indirmek için tasarlanır. Alçıpan vidası, sivri uçlu ve matkap uçlu olmak üzere iki çeşide ayrılır. Bu noktada kullanım amacınıza uygun seçeneklerde bulunabilirsiniz. Sivri uçlu alçıpan vidaları, alçıpanın 0,7 mm saç kalınlığına kadar olan metal yüzeylerin üzerine sabitlenmesinde kullanılır. Matkap uçlu alçıpan vidaları ise alçıpanın 0,7 mm ve 2,25 mm arasındaki saç kalınlığındaki metal konstrüksiyonlara sabitlenmesinde tercih edilir. Bununla birlikte alçıpan vidalarını, siyah kaplaması sayesinde diğer vida türlerinden kolaylıkla ayırt etmek mümkündür. Bu siyah renklendirme vidalara dayanıklılık açısından uygulanan fosfat mineral kaplamadan kaynaklanır. Öte yandan bu kaplama, vidalar boyaya ya da ıslak mafsal birleşiğine maruz kaldığında paslanmaması amacıyla uygulanır. Tüm alçıpan vidası çeşitlerini sitemiz üzerinden inceleyerek avantajlı fiyat seçeneklerinin yanı sıra indirimlerle de satın alabilirsiniz.